close

Please download Streambang Messenger Only Here

watermark logo
Advertisement will close in (10)
Ads

Zaszczepione ryby hodowlane stanowią zagrożenie dla dzikiego łososia

16 Views
Fakty Jebać fałsz
13
Published on 05/26/22 / In People & Blogs

⁣Zaszczepione ryby hodowlane stanowią zagrożenie dla dzikiego łososia.
Jeżeli w świecie zwierząt, rybacy zauważają takie zagrożenie to co z nami ludźmi??? Nie widzimy tego, że tak samo zaszczepione dzieci są zagrożeniem dla tych niezaszczepionych, nie zmienionych genetycznie, z naturalną niezniszczoną odpornością? Czy dzieci, które mają zniszczone geny, wstrzyknięte obce geny nie stanowią zagrożenia dla czystych, niezmienionych genetycznie nieszczepionych dzieci?
Niestety, system uczy nas, że jest odwrotnie …..
Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen ……
Nadejdą chyba kiedyś czasy, że rodzice będą bawić się w swatów i szukać dla swych dzieci partnerów nieokaleczonych szczepieniami, żeby mieć w przyszłości zdrowe i genetycznie nieokaleczone wnuki, tak jak teraz rybacy pilnują aby szczepione hodowlane łososie nie zainfekowały tych dzikich (nieszczepionych), naturalnie stworzonych przez naturę!

„W Norwegii ponad 10.000 łososia hodowlanego uciekło/wypłynęło z farmy wodnej i wpadło do Sognefjordu, największego fiordu w kraju. Łosoś, który uciekł został zaszczepiony przeciwko śmiertelnej chorobie trzustki. Teraz lokalni rybacy i departament rybołówstwa obawiają się, że dziki łosoś może zostać zarażony. Lokalni rybacy z dużym wysiłkiem starają się wydostać z fiordu jak najwięcej łososia hodowlanego.

Rybak Per Arne Nilsson: „Staram się złowić tak dużo ile to jest możliwe, chociaż jest tego tak dużo. To jest tragedia dla norweskiej fauny.“

Ryby hodowlane mogą również wpływać na genetykę dzikich ryb.

Wędkarz i ekolog: „Tym bardziej przerażające jest to, że łosoś hodowlany może przenosić chorobę trzustki. Jeśli te ryby dotrą do rzek i spróbują tarła z dzikim łososiem, jest to duże zagrożenie dla dzikiego łososia.”

W 2019 roku w Norwegii już 300.000 łososi, dużo ponad przeciętną, uciekło z farm wodnych na wolność. Na całym świecie każdego roku, miliony hodowlanych ryb z rybnych farm przybywa i rozrzuca swój materiał genetyczny w dzikiej populacji. Chile jest drugim co do wielkości producentem łososia hodowlanego po Norwegii. W ubiegłym roku uciekło tu 700.000 ryb - drapieżnych ryb, które tak naprawdę nie występują na wybrzeżu Chile i zagrażają więc tam naturalnemu ekosystemowi.”

Źródło: https://de.euronews.com/2019/0....9/23/geimpfte-zuchtf

Show more
0 Comments sort Sort By

Facebook Comments