close

Please download Streambang Messenger Only Here

watermark logo

Elitarne służby specjalne: Polska / Chris Ryan's Elite Police: Poland Episode 1 Part 1 (Lek. PL

1 Wyświetleń
Fakty Jebać fałsz
10
Opublikowany w dniu 19 Feb 2020 / w Edukacja

Interesująca seria, w której prowadzący, były komandos SAS Chris Ryan, zabiera widzów w podróż po różnych państwach świata. W każdym z nich przybliża kulisy pracy cenionych i profesjonalnych jednostek specjalnych. Autorzy dokumentu odwiedzają takie kraje, jak: Polska, Kazachstan, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Izrael i Sri Lanka. Dowiadujemy się, jak stróże prawa radzą sobie ze zorganizowaną przestępczością i obserwujemy przebieg policyjnych akcji, które często przeradzają się w krwawe i niebezpieczne starcia. Przyglądamy się także, jak przebiega proces szkoleniowy policjantów oraz jakim wyzwaniom muszą stawić czoła już wyszkoleni i doświadczeni oficerowie jednostek specjalnych.
Tuż po upadku komunizmu, w 1990 r. powstała w Polsce jednostka specjalna GROM, którą tworzą najlepsi żołnierze oraz członkowie sił zbrojnych. Zasilają oni szeregi policyjnych jednostek, w tym BOA - Biura Operacji Antyterrorystycznych. O powołaniu tej grupy składającej się z setki wyselekcjonowanych, doskonale wyposażonych ludzi, zdecydowano po zamachu 11 września 2001 r. w USA. Zadaniem Biura jest zwalczanie terroryzmu, prowadzenie działań bojowych, koordynowanie i nadzorowanie działań samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych policji. W trakcie szkolenia oficerowie poddawani są ciężkim psychologicznym testom
oraz wyczerpującemu wysiłkowi fizycznemu. Chris Ryan dołącza do oddziałów szturmowych i bierze udział w ich codziennym treningu. Prowadzący zostaje też zaangażowany do jednej z akcji. W tym odcinku poznajemy również tajemnice akcji pod Magdalenką z 2003 r., która na zawsze zmieniła oblicze polskiego antyterroryzmu.

Pokaż więcej
Booking.com
0 Komentarze sort Sortuj wg

Następne wyżej