Jasna Strona
Jasna Strona 29 Jan 2020
1
watermark logo

11 zagadek, które obudzą cię lepiej niż kawa

0 Wyświetleń

Ludzie, którzy rozwiązują co najmniej dziesięć zagadek tygodniowo, mają o 60% szybszą reakcję i o 40% większe szanse na ucieczkę z niebezpiecznej sytuacji. Okej, być może tak nie jest. Ale zagadki naprawdę poprawiają pamięć i koncentrację! Naukowcy już dawno udowodnili, że rozwiązywanie łamigłówek poprawia poziom IQ i pracę umysłu.


Zagadki mogą też pomóc nam myśleć nieszablonowo — oczywiście, jeśli odpowiednio dużo ćwiczysz. Łamigłówki to znacznie więcej, niż tylko zabawa. Jesteś gotowy na wyzwanie? Zmierz się z naszymi zagadkami i sprawdź swoje wyniki na końcu filmiku!

CZAS:

Niebezpieczny dom 0:23Zaszyfrowana notatka 1:31Lustrzana tajemnica 2:13Skradziony samochód 3:22Nieprzyjazny sklepikarz 5:05Zagadka z królikiem 5:05Kradzież w hotelu 5:39Przesuń szklankę 6:32Skradziony indyk 7:02Pechowy spadochroniarz 8:00Praca marzeń 8:54Wyniki 9:30STRESZCZENIE:

- Leon zgubił się podczas wyprawy na grzyby. Po kilku godzinach prób wydostania się z lasu, natknął się na budynek wyglądający na opuszczony dom. Mimo to postanowił spróbować szczęścia i zapytać o drogę. Kiedy wszedł do środka, drzwi zatrzasnęły się za jego plecami z głośnym hukiem. I usłyszał upiorny głos: „Wszedłeś nieproszony do mojego domu, ale tak łatwo z niego nie wyjdziesz!” Leon znalazł się w pokoju z trzema drzwiami. Które powinien otworzyć?

- Marek był detektywem i pracował nad trudną sprawą. Pewnego dnia po prostu zniknął! Pozostawił po sobie jedynie tajemniczą, zaszyfrowaną wiadomość. Kto porwał detektywa?

- Pewnej zimnej, burzowej nocy zgubiłeś się w lesie. Natknąłeś się na samotny zamek i zapukałeś do drzwi. Właściciel przywitał cię dziwną prośbą. „Musisz odpowiedzieć tylko na jedno pytanie. Jeśli odpowiesz dobrze, dam ci jedzenie i ciepłe łóżko, a rano pokażę, którędy wyjść z lasu. Ale jeśli odpowiesz źle, nigdy już nie opuścisz mojego zamku!”

- Pewnego wtorkowego popołudnia na komisariacie zjawił się mężczyzna, który twierdził, że skradziono mu samochód. Detektyw Braun przyjrzał się dobrze miejscu przestępstwa i od razu domyślił się, kim jest złodziej. A ty?

- Jakub jest właścicielem sklepu z elektroniką w małym mieście. Nowa konsola o wartości 2 tysięcy złotych właśnie trafiła na półki! Pewien mężczyzna wpadł w pośpiechu, żeby dokonać zakupu. Poprosił o konsolę i podał Jakubowi dwa banknoty. Ale właściciel sklepu od razu zadzwonił na policję. Dlaczego?

- Kupiłeś sobie w sklepie zoologicznym uroczego, małego królika. Zwierzę może rozmnażać się co dwa miesiące i za każdym razem urodzi się pięć młodych. Ile królików będziesz mieć za rok?

- Nowożeńcy Marta i Kornel pojechali w podróż poślubną na wyspę na Oceanie Indyjskim. Zatrzymali się w luksusowym hotelu. Pewnego dnia kiedy wrócili do pokoju po kolacji, odkryli, że ktoś się do nich włamał i ukradł z sejfu biżuterię Marty. Kto był złodziejem?

- Popatrz na obrazek. Musisz tak przesunąć jedną szklankę w górnym rzędzie, żeby układ był taki sam jak na dole.

- Zrozpaczony rolnik przyszedł na komisariat i zgłosił kradzież swojego największego i najcenniejszego indyka. Policjant zapytał, czy może sprawdzić dom i po kilku minutach wiedział już, kto ukradł indyka. A ty wiesz?

- Nikodem był doświadczonym spadochroniarzem, ale pewnego dnia coś poszło nie tak. Silny wiatr zdmuchnął go do lasu, a mężczyzna znalazł się na gęsto porośniętym terenie, bez jedzenia i wody. Którą ścieżkę powinien wybrać?

- Tomek ma dopiero 24 lata, ale pracuje już dla wielkiej, odnoszącej sukcesy firmy. Zawsze lata pierwszą klasą i mieszka w najlepszych hotelach. Niczego nie sprzedaje ani nie kupuje, ale obraca się wokół bogatych biznesmenów. Kiedy mówi, ludzie słuchają go z uwagą. Firma nie dałaby sobie rady bez jego wiedzy. Jaki jest zawód Tomka?
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Subskrybuj Jasną Stronę
https://bit.ly/2n9VrJj

___
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis

Pokaż więcej
0 Komentarze sort Sortuj wg

Następne wyżej