Fakty Jebać fałsz
6
watermark logo

Erdhi nga Kina me grip/ Izolohet në Infektiv. Analizat: Nuk ka koronavirus

0 Wyświetleń

Situata në shërbimin infektiv në QSUT duket ndryshe. Të afërm pacientë dhe vetë mjekët qarkullojnë me maska për tu mbrojtur nga virusi i gripit ndërkohë që është rekomanduar si masë mbrojtëse edhe për coronavirusin ndonëse në Shqipëri nuk ka raste.


Ndërkohë një ditë më parë në shërbim infektiv ka mbërritur një zonë e cila kishte ardhur nga Kina para dhjetë ditësh, por që në ditët më parë ka shfaqur temperaturë .Ajo po i nënshtrohet një terapie intensive në reanimacionin e shërbimit infektiv ndërkohë që në laboratorin e ISHP është kofirmuar se zonja ishte prekur nga virusi i gripit i tipit B.

Për të hequr çdo dyshim për coronovirus Ministria e Shëndetësisë konfirmon se analizat e saj kanë rezultuar negative për sa i përket infektimit me corona virus .

Në Laboratorin e Institutit të shëndetit publik ka një laborator të certifikuar i cili përcakton diagnozën për infeksionet respiratore përfshirë edhe coronavirusin . Ndërkohë në Shqipëri kanë mbërritur edhe tre studentët që u njoftuan nga ambasadori shqiptar në Kinë .
Ato janë skanuar nëpër aeroportet transit ku kanë kaluar përveç Pekinit por edhe në aeroportin Nënë Tereza dhe tanimë janë duke u survejuar nga

Instituti i Shëndeti publik për rreth 14 ditë nëse do të shfaqin ndonjë shenjë. Studentë kanë rezultuar negativ ndaj coronavirusit kur kanë qenë në Kinë.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV

Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#CoronaVirus#Analizat#TopChannel

Pokaż więcej
0 Komentarze sort Sortuj wg

Następne wyżej