Jasna Strona
Jasna Strona 29 Jan 2020
1
watermark logo

12 sekretnych sposobów milionerów na oszczędzanie pieniędzy

0 Wyświetleń

Może się wydawać, że bogaci ludzie nic nie robią, tylko wydają pieniądze na prawo i lewo, co zresztą wielu z nich robi! Jednak prawdziwi bogacze wiedzą, że grosz zaoszczędzony to grosz zarobiony. Dlaczego więc nie brać z nich przykładu? Niech ich metody staną się dla was inspiracją…

CZAS:Płaćcie rachunki od ręki 0:25Róbcie listę zakupów 1:08Róbcie sobie dni “bez zakupów” 1:44Płaćcie gotówką 2:25Odkładajcie drobne 3:03Naprawiajcie zepsute rzeczy 3:34Inwestujcie we własny rozwój 4:10Inwestujcie w usługi, które pozwolą wam zaoszczędzić czas 4:45Inwestujcie we własne hobby 5:29Inwestujcie w nowe doświadczenia 6:06Stosujcie zasadę 24 godzin 6:47Metoda 50/30/20 7:31

Foto:

“DZIKA DROGA”, Reese Witherspoon, 2014. FOTO: Anne Marie Fox/TM: By Fox Searchlight/Everett Collection/EAST NEWS, https://www.eastnews.ru/pictur....es/picture/id/352225

“WYZNANIA ZAKUPOHOLICZKI”, Isla Fisher, 2009. FOTO: Touchstone Pictures/Everett Collection/EAST NEWS, https://www.eastnews.ru/pictur....es/picture/id/118743

Animacja stworzona przez Bright Side.Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/STRESZCZENIE:

- Zacznijcie pokrywać wszystkie niezbędne wydatki od ręki systemem automatycznym. W ten sposób zawsze będziecie mieć jasną sytuację finansową.

- Róbcie wcześniej listę zakupów i planujcie duże nabytki na okres wyprzedaży, by skorzystać z okazyjnych cen.

- Jeśli listy zakupów nie powstrzymują was od kupowania pod wpływem impulsu, czas na bardziej radykalną metodę: dni “bez zakupów”. Wasze zadanie jest bardzo proste: zabrońcie sobie przez jeden dzień wydawania pieniędzy na zbędne rzeczy.

- Płacenie kartą jest bardzo wygodne, ale nie pomaga w oszczędzaniu! Dlatego milionerzy i ludzie o wysokich przychodach zawsze preferują gotówkę, zwłaszcza jeśli chodzi o drobne zakupy.

- Za drobne, które wrzucacie do portfela i o których zapominacie, moglibyście sobie kupić dużą kawę, albo przekąskę, za które zwykle płacicie z głównej puli.

- Kiedy coś się psuje, instynktownie staramy się to zastąpić nową rzeczą. Większość z nich jednak mogłaby zostać z łatwością naprawiona. Wielu milionerów nie kupuje nowych rzeczy, dopóki starych nie da się już naprawić.

- Kto powiedział, że oszczędzanie nie może być przyjemnością? Spójrzcie na ten problem z innej perspektywy. Co powiecie na inwestowanie w rzeczy, które uczynią was lepszymi, zamiast kupować kolejną parę butów?

- Pozostając w temacie sensownego wydawania pieniędzy, wg magazynu Business Insider osoby zamożne nie wahają się wydawać pieniędzy na usługi, które pomogą zaoszczędzić im czas.

- Nie powstrzymujcie się przed zakupem gitary, jeśli waszą pasją jest gra na niej, czy aparatu fotograficznego, jeśli kochacie fotografię. Wasze hobby dopełnia wasze życie i dodaje energii do pracy.

- Większość milionerów prowadzi bardzo ciekawe życie dzięki swojej umiejętności inwestowania nie tylko w nowe idee, ale też w nowe doświadczenia.

- Powiedzmy, że jesteście na zakupach i widzicie fantastyczny obraz. Oczywiście macie ochotę z miejsca go kupić. Zamiast tego, idźcie do domu i dajcie sobie 24 godziny.

- Jeśli chcecie zacząć oszczędzać, oto jak należy dzielić swój dochód: 50% na podstawowe potrzeby (wynajem, media, jedzenie itp.), 30% na wydatki osobiste (jak zabawa, zakupy, hobby i inne rzeczy, które przynoszą ci radość) i 20%, które musi się znaleźć na waszym koncie oszczędnościowym.

******
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis

Pokaż więcej
0 Komentarze sort Sortuj wg

Następne wyżej